IT Wheels har många snygga fälgar i sitt utbud och Kira Black Lip Polished 18" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. IT Wheels Kira Black Lip Polished har en fälgbredd på 7.5". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/108.
Fälgens ET-mått är 30 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 65.1 mm. BytHjul säljer idag IT Wheels Kira Black Lip Polished för 1622 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 622 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | Kira Black Lip Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. IT Wheels Kira Black Lip Polished är 17" och har en bultcirkel på 5/108.
Kira Black Lip Polished från IT Wheels. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. IT Wheels KIRA Black är 18" och har en bultcirkel på 4/108.
IT Wheels Kira Black Lip Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7.5" bredd och ET 38.