Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2400 kronorsklassen. Fälgen heter TIARA Gloss Black och den tillverkas av IT Wheels. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för TIARA Gloss Black är 45 mm. IT Wheels TIARA Gloss Black har ett centrumhål (navhål) på 73.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om IT Wheels TIARA Gloss Black 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 373 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | TIARA Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
20"-fälg från IT Wheels av modellen Tiara Black Polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
18"-fälg av modellen TIARA Gloss Black från IT Wheels. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 45 mm.
Fälg från IT Wheels på 17" med modellnamnet Tiara Gloss Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 7.5" och ET-måttet är 44 mm.
Tiara Black Polished från IT Wheels är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.