IT Wheels KIRA Black är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från IT Wheels. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av IT Wheels KIRA Black har en bredd på 8". Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på IT Wheels KIRA Black är 74.1 mm stort. KIRA Black 18" är en snygg fälg för 1459 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 459 kr | Besök BytHjul |
| Märke | IT Wheels |
|---|---|
| Modell | KIRA Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
Fälg från IT Wheels på 18" med modellnamnet KIRA Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 38 mm.
KIRA Silver 18" från IT Wheels med 8" bredd och ET på 48 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Denna 17"-fälg från IT Wheels har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter KIRA Black.
17"-fälg från IT Wheels av modellen Kira Black Lip Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.