Japan racing JR10 Matt Black Bronze LIP är en fälg på 16" från Japan racing. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Japan racing JR10 Matt Black Bronze LIP har en fälgbredd på 8". Japan racing JR10 Matt Black Bronze LIP fästs med 4 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 100 mm (bultcirkel 4/100).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 20 mm. Denna fälg har ett navhål som är 67.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Japan racing JR10 Matt Black Bronze LIP. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2226 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 226 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR10 Matt Black Bronze LIP |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
15"-fälg av modellen JR10 Matt Black Bronze LIP från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 20 mm.
Fälg från Japan racing på 15" med modellnamnet JR10 Gold Machined LIP. Bultcirkeln är 4/100, bredden 8" och ET-måttet är 20 mm.
Japan racing JR10 Matt Black Machined LIP, 16"-fälg, 7" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 30 mm.
JR3 Bronze från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.