Med ett pris på 2637 kronor är Japan racing JR3 Bronze ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av Japan racing JR3 Bronze är 8". Fälgen har en bultcirkel som är 4/100, vilket betyder att den har 4 bultar och en cirkeldiameter på 100 mm.
Inpressningsdjupet för Japan racing JR3 Bronze är 35 mm. Japan racing JR3 Bronze har ett centrumhål (navhål) på 67 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2637 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 637 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR3 Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 67 mm |
Japan racing JR3 Bronze är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Japan racing JR3 Bronze är 17" och har en bultcirkel på 4/114.3.
17"-fälg av modellen JR3 Hyper Grey från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 35 mm.
JR3 White från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.