En snygg fälg på 17" från Japan racing. Denna modell har Japan racing valt att kalla för JR5 White. Fälgbredden för denna variant av Japan racing JR5 White är 7". Fälgen har en bultcirkel som är 4/100, vilket betyder att den har 4 bultar och en cirkeldiameter på 100 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 38 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 67 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2508 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 508 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR5 White |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 67 mm |
JR5 White 16" från Japan racing med 7" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
JR5 White 15" från Japan racing med 7" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
JR5 Matt Black från Japan racing. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
17"-fälg från Japan racing av modellen JR5 Dark Anodized Bronze. Bultcirkeln är 4/100, bredden 17" och ET-måttet 38 mm.