Detta är en Japan racing-fälg av modellen JR10 Gold Machined LIP. Denna variant av fälgen har en diameter på 16". Bredden på denna fälg är 7". Bultcirkeln på denna fälg är 4/100.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 30 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 67.1 mm. En uppsättning Japan racing JR10 Gold Machined LIP kan bli din för endast 2095 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 095 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR10 Gold Machined LIP |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
Japan racing JR10 Gold Machined LIP är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 7" bredd och ET 30.
Japan racing JR10 Matt Black Machined LIP, 16"-fälg, 7" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 30 mm.
Fälg från Japan racing på 17" med modellnamnet JR10 Gold Machined LIP. Bultcirkeln är 4/100, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.
Fälg från Japan racing på 15" med modellnamnet JR10 Gold Machined LIP. Bultcirkeln är 4/100, bredden 8" och ET-måttet är 20 mm.