Japan racing har många snygga fälgar i sitt utbud och JR10 Gold Machined LIP 15" är inget undantag. Japan racing JR10 Gold Machined LIP har en fälgbredd som är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 4/100.
Fälgens ET-mått är 20 mm. Denna fälg har ett navhål som är 74.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för Japan racing JR10 Gold Machined LIP. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 2130 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 130 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR10 Gold Machined LIP |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
15"-fälg av modellen JR10 Matt Black Bronze LIP från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 20 mm.
JR10 Silver 15" från Japan racing med 8" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
JR9 Gold Machined LIP 15" från Japan racing med 8" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.
Fälg från Japan racing på 17" med modellnamnet JR10 Gold Machined LIP. Bultcirkeln är 4/100, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.