Japan racing har många snygga fälgar i sitt utbud och JR3 Matt Black 16" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Japan racing JR3 Matt Black har 4 bultar och en cirkeldiameter som är 100 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 4/100.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 25 mm. Centrumhålet är 67 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om Japan racing JR3 Matt Black 16".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 095 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR3 Matt Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 67 mm |
JR3 Bronze från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 25 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. Japan racing JR3 Gold är 16" och har en bultcirkel på 4/100.
Japan racing JR15 Silver Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 8" bredd och ET 25.
16"-fälg från Japan racing av modellen JR9 Silver Machined LIP With Rivet Gold. Bultcirkeln är 4/100, bredden 16" och ET-måttet 25 mm.