Om du letar efter bra 17"-fälgar kan Japan racing JR5 Dark Anodized Bronze vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Japan racing JR5 Dark Anodized Bronze har 4 bultar och en cirkeldiameter som är 114.3 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 4/114.3.
Denna variant av JR5 Dark Anodized Bronze kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 38 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 67 mm. Japan racing JR5 Dark Anodized Bronze är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa Japan racing JR5 Dark Anodized Bronze från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 508 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR5 Dark Anodized Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 4/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 67 mm |
17"-fälg från Japan racing av modellen JR5 Dark Anodized Bronze. Bultcirkeln är 4/100, bredden 17" och ET-måttet 38 mm.
JR5 Dark Anodized Bronze från Japan racing är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/100.
Fälg från Japan racing på 18" med modellnamnet JR5 Dark Anodized Bronze. Bultcirkeln är 5/100, bredden 9.5" och ET-måttet är 38 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Japan racing JR5 Dark Anodized Bronze är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.