En snygg fälg på 17" från Japan racing. Denna modell har Japan racing valt att kalla för JR3 Gold. Fälgbredden för denna variant av Japan racing JR3 Gold är 8". Fälgens cirkeldiameter är 100 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/100 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för JR3 Gold är 35 mm. Centrumhålet är 67 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2734 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 734 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR3 Gold |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 67 mm |
Fälg från Japan racing på 17" med modellnamnet JR3 Gold. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 25 mm. Japan racing JR3 Gold är 16" och har en bultcirkel på 4/100.
17"-fälg av modellen JR3 Hyper Grey från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 35 mm.
JR3 White från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.