Japan racing JR3 Bronze är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Japan racing. Bredden på denna fälg är 8". Japan racing JR3 Bronze har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 100 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/100.
Inpressningsdjupet för Japan racing JR3 Bronze är 35 mm. Denna variant av JR3 Bronze har ett navhål/centrumhål som är 67 mm stort. JR3 Bronze 17" är en snygg fälg för 2734 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 734 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR3 Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 67 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Japan racing JR3 Bronze är 17" och har en bultcirkel på 4/100.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. Japan racing JR3 Bronze är 17" och har en bultcirkel på 4/114.3.
17"-fälg av modellen JR3 Hyper Grey från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/100 och ett ET-mått på 35 mm.
JR3 White från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/100.