Detta är en Japan racing-fälg av modellen JR12 Hyper Silver. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Med en cirkeldiameter på 100 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/100.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 33 mm. Detta är en fälg med 73.1 mm stort navhål. Japan racing JR12 Hyper Silver kan du köpa från BytHjul för endast 2667 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 667 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR12 Hyper Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 5/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
JR12 Hyper Silver från Japan racing. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 33 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.
Japan racing JR12 Hyper Silver, 16"-fälg, 8" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 33 mm.
JR12 White 17" från Japan racing med 8" bredd och ET på 33 mm. Fälgens bultcirkel är 5/100.
Denna 17"-fälg från Japan racing har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 33 mm. Modellen heter JR12 Bronze.