Om du letar efter bra 18"-fälgar kan Japan racing JR28 Silver Machined Face vara värt att ta en titt på. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet för Japan racing JR28 Silver Machined Face är 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. BytHjul säljer idag Japan racing JR28 Silver Machined Face för 3315 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 315 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR28 Silver Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
JR28 Silver Machined Face från Japan racing är en fälg på 18" med en bredd på 8.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
JR28 Silver Machined Face från Japan racing. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Japan racing JR28 Silver Machined Face, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 40 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Japan racing JR28 Gloss Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/112.