En snygg fälg på 18" från Japan racing. Denna modell har Japan racing valt att kalla för JR34 Hyper Black. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Japan racing JR34 Hyper Black har en bredd på 8". Japan racing JR34 Hyper Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Denna variant av JR34 Hyper Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer Japan racing JR34 Hyper Black 18" i sin webbshop för 3497 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 497 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR34 Hyper Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Japan racing JR34 Hyper Black är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 19"-fälg från Japan racing har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter JR34 Hyper Black.
20"-fälg av modellen JR34 Hyper Black från Japan racing. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 40 mm.
Denna 19"-fälg från Japan racing har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter JR34 Hyper Black.