Japan racing JR35 Silver Machined Face är en av våra 19"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från Japan racing. Fälgens bredd är 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Inpressningsdjupet för Japan racing JR35 Silver Machined Face är 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3777 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 777 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR35 Silver Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Japan racing JR35 Hyper Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 45.
Fälg från Japan racing på 19" med modellnamnet JR42 Silver Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Japan racing JR34 Silver Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
JR28 Silver Machined Face från Japan racing är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.