En snygg fälg på 18" från Japan racing. Denna modell har Japan racing valt att kalla för JR9 Bright Chrome. Fälgens bredd är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av JR9 Bright Chrome har ett navhål/centrumhål som är 74.1 mm stort. JR9 Bright Chrome 18" är en snygg fälg för 3898 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 898 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR9 Bright Chrome |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 20 mm. Japan racing JR9 Bright Chrome är 15" och har en bultcirkel på 4/100.
Denna 16"-fälg från Japan racing har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 20 mm. Modellen heter JR9 Bright Chrome.
Fälg från Japan racing på 15" med modellnamnet JR9 Bright Chrome. Bultcirkeln är 4/100, bredden 9" och ET-måttet är 10 mm.
Japan racing JR9 Bright Chrome är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 8" bredd och ET 25.