Japan racing har många snygga fälgar i sitt utbud och JR5 Hyper Black 18" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 12 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 74.1 mm. BytHjul säljer idag Japan racing JR5 Hyper Black för 3537 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 537 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JR5 Hyper Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 12 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
Japan racing JR5 Hyper Black, 18"-fälg, 9.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 22 mm.
JR5 Hyper Black från Japan racing är en fälg på 18" med en bredd på 9.5" och ET 38 mm. Bultcirkeln är 5/100.
Japan racing JR5 Hyper Black, 18"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 35 mm.
Fälg från Japan racing på 18" med modellnamnet JR5 Dark Anodized Bronze. Bultcirkeln är 5/100, bredden 9.5" och ET-måttet är 38 mm.