JRX9 Gloss Black Machined Face 18" är en snygg fälg som tillverkas av Japan racing. Fälgbredden för denna variant av Japan racing JRX9 Gloss Black Machined Face är 9". Japan racing JRX9 Gloss Black Machined Face fästs med 6 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 6/114.3).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 18 mm. Denna variant av JRX9 Gloss Black Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 66.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4139 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 139 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Japan racing |
|---|---|
| Modell | JRX9 Gloss Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 6/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 18 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
Japan racing JRX9 Gloss Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 9" bredd och ET 18.
Japan racing JRX9 Matt Black, 18"-fälg, 9" bredd, 6/114.3 bultcirkel och ET på 18 mm.
Fälg från Japan racing på 18" med modellnamnet JR32 Matt Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 9.5" och ET-måttet är 18 mm.
JR32 Hyper Black från Japan racing är en fälg på 18" med en bredd på 9.5" och ET 18 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.