Detta är en MAK-fälg av modellen Zenith. Shiny Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". Fälgens bredd är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 100 mm. Du fäster fälgen med 4 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 4/100.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 40 mm. Detta är en fälg med 72 mm stort navhål. BytHjul säljer MAK Zenith. Shiny Black 17" i sin webbshop för 2010 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 010 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Zenith. Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 72 mm |
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Zenith. Shiny Black.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Zenith. Shiny Black. Bultcirkeln är 4/100, bredden 7" och ET-måttet är 45 mm.
MAK Zenith. Titanium, 17"-fälg, 7" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 40 mm.
16"-fälg från MAK av modellen Zenith. Shiny Black. Bultcirkeln är 4/100, bredden 16" och ET-måttet 40 mm.