MAK Zenith. Shiny Black är en fälg på 15" från MAK. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 5.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Zenith. Shiny Black är 4/100.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Zenith. Shiny Black är 36 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 60 mm. MAK Zenith. Shiny Black kan du köpa från BytHjul för endast 1511 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 511 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Zenith. Shiny Black |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 5.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 100 |
| Bultcirkel | 4/100 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 60 mm |
15"-fälg från MAK av modellen Zenith. Titanium. Bultcirkeln är 4/100, bredden 15" och ET-måttet 36 mm.
MAK Zenith. Shiny Black, 15"-fälg, 5" bredd, 4/100 bultcirkel och ET på 32 mm.
15"-fälg från MAK av modellen Zenith. Hyper Silver. Bultcirkeln är 4/100, bredden 15" och ET-måttet 40 mm.
Zenith. Titanium 15" från MAK med 5" bredd och ET på 32 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.