Highlands Silver 20" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Fälgens bredd är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Highlands Silver är 5/108.
Denna variant av Highlands Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 63.4 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Highlands Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4586 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 586 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Highlands Silver |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Highlands Shiny Black från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Highlands Black Machined Face från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Highlands Shiny Black.
Highlands Black Machined Face från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.