Om du letar efter bra 20"-fälgar kan MAK Speciale Black Machined Face vara värt att ta en titt på. MAK Speciale Black Machined Face har en fälgbredd som är 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Speciale Black Machined Face är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72 mm. BytHjul säljer MAK Speciale Black Machined Face 20" i sin webbshop för 5008 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 008 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Black Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
20"-fälg från MAK av modellen Speciale-D Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/108, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
Speciale-D Black Machined Face från MAK är en fälg på 20" med en bredd på 9.5" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/112.
MAK Speciale Black Machined Face, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 43 mm. MAK Speciale Black Machined Face är 22" och har en bultcirkel på 5/108.