Om du letar efter bra 20"-fälgar kan MAK Birmingham Gloss Black vara värt att ta en titt på. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 108 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Birmingham Gloss Black är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 63.4 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Birmingham Gloss Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4789 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 789 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Birmingham Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Birmingham Gloss Black från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Birmingham Gloss Black är 22" och har en bultcirkel på 5/108.
Birmingham Gloss Black från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/108.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Birmingham Gloss Black är 22" och har en bultcirkel på 5/108.