En snygg fälg på 18" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Magma Black Machined Face. Bredden på denna fälg är 8". Med en cirkeldiameter på 110 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/110.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 33 mm. MAK Magma Black Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 65 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Magma Black Machined Face 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 307 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Magma Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 65 mm |
Magma Black Machined Face 18" från MAK med 8" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/110.
16"-fälg från MAK av modellen Magma Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/110, bredden 16" och ET-måttet 35 mm.
MAK Magma Matt Titanium är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.
18"-fälg av modellen Stilo Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 33 mm.