En snygg fälg på 19" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Asphalt Black Machined Face. Fälgbredden för denna variant av MAK Asphalt Black Machined Face är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/110.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 33 mm. MAK Asphalt Black Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 65 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Asphalt Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4457 kronor per fälg.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
4 457 kr | Besök BytHjul |
Märke | MAK |
---|---|
Modell | Asphalt Black Machined Face |
Diameter | 19" |
Fälgbredd | 8" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 110 |
Bultcirkel | 5/110 |
Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
Navhål | 65 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 33 mm. MAK Asphalt Shiny Black är 19" och har en bultcirkel på 5/110.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 33 mm. MSW MSW82 Shiny Black Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/110.
MSW MSW82 Matt Gun Metal Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 33.
18"-fälg av modellen Magma Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/110 och ett ET-mått på 33 mm.