Kassel Shiny Black 17" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/110.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 33 mm. Detta är en fälg med 65 mm stort navhål. MAK Kassel Shiny Black kan du köpa från BytHjul för endast 2564 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 564 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 110 |
| Bultcirkel | 5/110 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 65 mm |
Kassel Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 33 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.
MAK Kassel Black Polished, 18"-fälg, 8" bredd, 5/110 bultcirkel och ET på 33 mm.
MAK Kassel dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 110 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 33.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Qvarz Shiny Black. Bultcirkeln är 5/110, bredden 7.5" och ET-måttet är 33 mm.