Denna 16"-fälg från MAK har modellnamnet Wolf Shiny Black. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Wolf Shiny Black är 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 52 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. Wolf Shiny Black 16" är en snygg fälg för 2304 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 304 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Wolf Shiny Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 66 mm |
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter Wolf Black Machined Face.
Wolf Silver från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 52 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. MAK Wolf Black Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
Oxford Black Machined Face 16" från MAK med 7" bredd och ET på 52 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.