Med ett pris på 3418 kronor är MAK Starlight Ice Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Fälgens bredd är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 35 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. BytHjul säljer MAK Starlight Ice Black 18" i sin webbshop för 3418 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 418 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Starlight Ice Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
MAK Starlight Ice Black, 18"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 35 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. MAK Starlight Ice Black är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg från MAK av modellen Starlight Ice Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 28 mm.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Starlight Ice Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.