Union Shiny Black 18" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 38 mm. Denna variant av Union Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 66 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Union Shiny Black 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 193 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Union Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66 mm |
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Union Black Machined Face.
MAK Union Gun Metal Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 38.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. MAK Union Shiny Black är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. MAK Union Shiny Black är 17" och har en bultcirkel på 5/100.