Med ett pris på 3593 kronor är MAK Stark Black ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. Denna fälg är 8" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Navhålet på MAK Stark Black är 66.5 mm stort. Stark Black 19" är en snygg fälg för 3593 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 593 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stark Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Stark Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8" och ET-måttet är 41 mm.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Stark Black.
Stark Dark från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Stark Shiny Black från MAK. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.