Union dark 21" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Bredden på denna fälg är 8.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgens ET-mått är 33 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Union dark 21" är en snygg fälg för 3953 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 953 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Union dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
21"-fälg från MAK av modellen Union Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 33 mm.
Denna 21"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 36 mm. Modellen heter Union dark.
MAK Union dark, 21"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 25 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 20 mm. MAK Union Gunmetal Machined Face är 21" och har en bultcirkel på 5/112.