Lewis Black Polished 19" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 33 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. BytHjul säljer MAK Lewis Black Polished 19" i sin webbshop för 3489 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 489 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Lewis Black Polished |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Lewis Black Polished från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 33 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
MAK Lewis Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 20.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 48 mm. MAK Lewis Black Polished är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg av modellen Lewis Black Polished från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 53 mm.