Om du letar efter bra 18"-fälgar kan MAK Union Gunmetal Machined Face vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 8". MAK Union Gunmetal Machined Face har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 39 mm. MAK Union Gunmetal Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 66.5 mm. BytHjul säljer idag MAK Union Gunmetal Machined Face för 2113 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 113 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Union Gunmetal Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 20 mm. MAK Union Gunmetal Machined Face är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 20 mm. Modellen heter Union Gunmetal Machined Face.
Union Gunmetal Machined Face från MAK. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 29 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Union Gunmetal Machined Face från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.