Denna 17"-fälg från MAK har modellnamnet Starlight Silver. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Starlight Silver har en bredd på 7.5". MAK Starlight Silver fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Starlight Silver är 30 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.5 mm. Du hittar mer information om MAK Starlight Silver genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 601 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Starlight Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Starlight Ice Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.
MAK Starlight Silver, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 52 mm.
MAK Starlight Silver, 19"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 28 mm.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Starlight Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 35 mm.