En snygg fälg på 20" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Stark Black. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Stark Black har en fälgbredd på 9". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 42 mm. Detta är en fälg med 66.5 mm stort navhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Stark Black 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 439 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stark Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 27 mm. MAK Stark Black är 20" och har en bultcirkel på 5/130.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 27 mm. MAK Stark Gloss Black är 20" och har en bultcirkel på 5/130.
Stark Shiny Black från MAK. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
MAK Stark Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 43.