MAK Load 5 Ice Black är en fälg på 16" från MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Load 5 Ice Black har en bredd på 6.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Fälgens ET-mått är 50 mm. Centrumhålet är 66.6 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Load 5 Ice Black för 2673 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 673 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Load 5 Ice Black |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Load 5 Ice Black.
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 55 mm. Modellen heter Load 5 Ice Black.
16"-fälg av modellen Load 5 Ice Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/118 och ett ET-mått på 55 mm.
Load 5 Ice Black 15" från MAK med 6.5" bredd och ET på 58 mm. Fälgens bultcirkel är 5/160.