Med ett pris på 4953 kronor är MAK Arrow Black Polished ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 9". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 28 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Arrow Black Polished. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4953 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 953 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Arrow Black Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Arrow Black Polished Lip från MAK är en fälg på 20" med en bredd på 9.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/112.
MAK Arrow Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 22.
21"-fälg av modellen Arrow Black Polished Lip från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 55 mm.
MAK Arrow Black Polished Lip är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 27.