Med ett pris på 2399 kronor är MAK Wolf Black Machined Face ett bra alternativ bland 16"-fälgarna. Fälgens bredd är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Wolf Black Machined Face är 52 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66 mm. Du hittar mer information om MAK Wolf Black Machined Face genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 399 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Wolf Black Machined Face |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 66 mm |
16"-fälg från MAK av modellen Wolf Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 16" och ET-måttet 52 mm.
Wolf Silver från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 7" och ET 52 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 52 mm. MAK Wolf Black Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
Oxford Black Machined Face 16" från MAK med 7" bredd och ET på 52 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.