Om du letar efter bra 17"-fälgar kan MAK Wolf Silver vara värt att ta en titt på. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgens ET-mått är 54 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2545 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 545 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Wolf Silver |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 54 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
MAK Wolf Black Machined Face, 17"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 54 mm.
MAK Wolf Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 54.
Wolf Silver från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Wolf Silver är 17" och har en bultcirkel på 5/112.