Om du letar efter bra 19"-fälgar kan MAK Davinci Black Machined Face vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 37 mm. Navhålet på MAK Davinci Black Machined Face är 57 mm stort. Du hittar mer information om MAK Davinci Black Machined Face genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 209 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Black Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 57 mm |
Davinci Black Machined Face från MAK är en fälg på 16" med en bredd på 6.5" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 4/100.
Davinci Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Davinci Black Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
16"-fälg av modellen Davinci Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 37 mm.