MAK Starlight Ice Black är en fälg på 17" från MAK. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Centrumhålet är 66.5 mm stort. BytHjul säljer MAK Starlight Ice Black 17" i sin webbshop för 2673 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 673 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Starlight Ice Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
MAK Starlight Ice Black, 18"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 35 mm.
Starlight Ice Black 18" från MAK med 8" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
19"-fälg från MAK av modellen Starlight Ice Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 28 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. MAK Starlight Ice Black är 19" och har en bultcirkel på 5/112.