MAK Union dark är en fälg på 20" från MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Union dark är 20 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.5 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Union dark 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 846 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Union dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 20 mm. Modellen heter Union Gunmetal Machined Face.
MAK Union Black Machined Face, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 20 mm. MAK Union Gunmetal Machined Face är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
MAK Union Black Machined Face, 21"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.