Kassel Shiny Black 19" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. MAK Kassel Shiny Black har en fälgbredd som är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. MAK Kassel Shiny Black har ett centrumhål (navhål) på 76 mm. MAK Kassel Shiny Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Kassel Shiny Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 959 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 76 mm |
19"-fälg av modellen Kassel Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 50 mm.
MAK Kassel Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 40.
MAK Kassel Shiny Black, 19"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.
MAK Kassel Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 42.