En snygg fälg på 17" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Davinci Matt Titanium. Bredden på denna fälg är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Fälgens ET-mått är 40 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66 mm stort. BytHjul säljer MAK Davinci Matt Titanium 17" i sin webbshop för 2578 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 578 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Davinci Matt Titanium |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66 mm |
Davinci Matt Titanium 17" från MAK med 7" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
17"-fälg från MAK av modellen Davinci Matt Titanium. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 50 mm.
Davinci Matt Titanium från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Davinci Matt Titanium.