Om du letar efter bra 17"-fälgar kan MAK Zenith. Shiny Black vara värt att ta en titt på. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 114.3 mm och 5 hål för bultar.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Zenith. Shiny Black är 40 mm. Navhålet på MAK Zenith. Shiny Black är 76 mm stort. BytHjul säljer MAK Zenith. Shiny Black 17" i sin webbshop för 2545 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 545 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Zenith. Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 76 mm |
MAK Zenith. Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 50.
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Zenith. Titanium är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.
16"-fälg från MAK av modellen Zenith. Shiny Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 16" och ET-måttet 40 mm.
Denna 15"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Zenith. Shiny Black.