Detta är en MAK-fälg av modellen Wolf Shiny Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Bredden på denna fälg är 7.5". Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 76 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag MAK Wolf Shiny Black för 3151 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 151 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Wolf Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 76 mm |
18"-fälg av modellen Wolf Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 48 mm.
MAK Wolf Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 35.
MAK Wolf Shiny Black, 20"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 35 mm.
17"-fälg från MAK av modellen Wolf Shiny Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.