Epica Black Machined Face 17" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. Bredden på denna fälg är 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Epica Black Machined Face är 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på MAK Epica Black Machined Face är 66 mm stort. MAK Epica Black Machined Face är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Epica Black Machined Face från BytHjul genom länken nedan.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
2 838 kr | Besök BytHjul |
Märke | MAK |
---|---|
Modell | Epica Black Machined Face |
Diameter | 17" |
Fälgbredd | 7" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 114.3 |
Bultcirkel | 5/114.3 |
Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
Navhål | 66 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. MAK Epica Black Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.
17"-fälg av modellen Epica Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 35 mm.
Epica Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Epica Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 37 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 4/100.