Detta är en MAK-fälg av modellen Kassel Shiny Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Fälgens bredd är 7.5". Med en cirkeldiameter på 114.3 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/114.3.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 48 mm. Detta är en fälg med 76 mm stort navhål. BytHjul säljer MAK Kassel Shiny Black 18" i sin webbshop för 3147 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 147 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 76 mm |
18"-fälg av modellen Kassel Black Machined Face Bronze från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 48 mm.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Kassel Black Machined Face.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Kassel Shiny Black.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Kassel Black Machined Face.