Om du letar efter bra 20"-fälgar kan MAK Munchen Gunmetal Machined Face vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. MAK Munchen Gunmetal Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 72.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Munchen Gunmetal Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5046 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 046 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Munchen Gunmetal Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
MAK Munchen Gunmetal Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 25.
MAK Munchen Gunmetal Machined Face, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 15 mm.
Munchen Gunmetal Machined Face från MAK. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 16 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Munchen Gunmetal Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 34 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.